برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۱۱/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» بهترین فرش ماشینی کدام است ؟

سه نکته برای خرید بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی
تولید قالی های ماشینی ایرانی به حدود پنجار سال قبل بر می گردد. اولین شرکت های تولید کننده فرش ماشینی درجه یک در ایران، کارخانجات فرش کاشان بوده اند که با کیفیت ترین و زیباترین فرش های ماشینی را به وسیله ماشین های مخمل بافی و الیاف مصنوعی براق تولید و روانه بازار کردند.
امروزه تولید فرش های 320 شانه و تراکم پایین منسوخ شده است و فرش های تراکم بالا و دستبافگونه جایگزین این محصولات شده اند.
در زمان خرید فرش ماشینی کاشان با انواع قالی های ماشینی روبه رو هستیم که این تنوع باعث سردرگمی می شود. امروزه اغلب جوامع به دنبال خرید بهترین فرش های ماشینی هستند و بیشترین تقاضا برای خرید فرش های 700 شانه تا 1500 شانه است.
برای انتخاب بهترین فرس ماشینی باید نکات مهمی مانند: جنس الیاف فرش، تعداد تراکم طولی و عرضی فرش، نوع دستگاه فرش را در نظر گرفت.

سه نکته برای خرید بهترین فرش ماشینی

1 - الیاف فرش ماشینی
فرش های ماشینی
از نظر جنس نخ خاب در به دسته های فرش ماشینی پلی استر ، فرش ماشینی اکریلیک و فرش های ماشینی پروپللین تقسیم می شوند. قالی های ماشینی از سه نوع نخ خاب، نخ تار و نخ پود تشکیل شده اند.
نخ خاب جهت بافت ریشه های رنگی فرش به کار می رود و به صورت یو شکل به دور نخ تار و پود است. جنس الیاف نخ خاب می تواند کیفیت و دوام فرش را تعیین کنند.
تار و پود فرش های ماشینی به صورت مخلوط با نخ پنبه هستند و کیفیت آن ها در دوام و زیبایی فرش تاثیر بسزایی دارد.
نخ تار پنبه بیشتر در فرش های تمام اکریلیک به کار می رود ولی در فرش های پلی پروپلین و پلی استر نخ تار همان الیاف بی سی اف است.
اگر بخواهیم بهترین فرش ماشینی را نام ببریم می توانیم به صورت قاطع از فرش ماشینی اکریلیک با نخ تار پنبه نام ببریم. بهترین قالی های ماشینی با الیاف مصنوعی گرم و سبک اکریلیک بافته می شوند و به همین خاطر شباهت زیادی به فرش های دستباف پشمی دارند.
قالی های ماشینی اکریلیک از لحاظ مقاومت و طول عمر نسبت به قالی های پلی استر و پلی پروپلین از مقاومت بالاتری برخوردارند و  مدت زمان استفاده از این فرش ها حتی بیشتر از سی صد سال است.
هر مقدار در صد الیاف اکریلیک در فرش ماشینی بیشتر باشد کیفیت و دوام فرش هم افزایش پیدا می کند. فرش های پلی استر در زمان کوتاهی نرمی و لطافت خود را از دست می دهند ولی فرش های تمام اکریلیک ماشینی با خاصیت ارتجاعی، ظاهر و لطافت خود را در طولانی مدت حفظ می کنند.
از نظر آبرفتگی و پاخوردگی فرش ماشینی اکریلیک هیت ست شده بسیار مقاوم است و آبرفتگی آن به چشم نمی آید این در حالی است که این تغییرات در فرش های ماشینی پلی استر به راحتی قابل مشاهده خواهد بود و فرش پس از مدتی دچار کوتاهی قد و یا کج شدن می شود.
عملیات هیت ست به شدت بر روی کیفیت و ماندگاری فرش ماشینی اکریلیک تاثیر دارد و احتمال پارگی در این محصولات بسیار کم است.

انواع قالی های ماشینی ممتاز اکریلیک کاشان در دسته های: فرش 700 شانه تراکم 2550، فرش 1000 شانه تراکم 3000، فرش 1200 شانه تراکم 3600، فرش 1500 شانه تراکم 4500 و فرش های گل برجسته موجود هستند.
تمامی مدل های فرش ماشینی اکریلیک کاشان در برابر نورر خورشید و گرمای مستقیم از مقاومت زیادی برخوردار هستند. تست گرما و قرار دادن اتوی داغ می تواند این ویژگی فرش های اکرولیک ماشینی را تایید کن . قالی ماشینی تمام اکریلیک به هیچ وجه دچار سوختگی و فرورفتگی در سطح نمی شود و در گذر زمان پوسیدگی و خوردگی در آن به وجود نمی آید.

2 - شانه و تراکم فرش
شانه و تراکم یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده انتخاب بهترین فرش ماشینی می باشد. انتخاب بهترین فرش از نظر شانه و تراکم به نیاز و بودجه هر فردی بستگی دارد و نمی توان گفت که بهترین فرش های ماشینی در میان فرش های تراکم بالا قرار دارند.
از نظر ظاهری، قالی های دستبافگونه اکریلیک هیت ست شده پرتراکم تر از دیگر قالی ها به نظر می رسند و طرح و نقوش آن ها بهتر نمایش داده می شود.
فرش های 1500 شانه از گرانترین فرش های بازار فرش هستند که به دلیل خاب کم و ظرافت بالا برای جاهای کم تردد پیشنهاد می شوند. لذا استفاده از فرش های تراکم بالا و دستبافگونه ای چون: فرش 1200 شانه و فرش لوکس 1500 شانه بیشتر برای سالن های پذیرایی است.
پس برای خرید بهترین قالی های ماشینی باید فرشی را انتخاب کنید که شانه و تراکم بالاتری داشته باشد زیرا این نوع فرش ها نقوش و ریز نقشی بالاتری دارند و شبیه فرش دستباف هستند. هر چه تراکم فرش بیشتر شود بافت فرش فشرده تر می شود و به این علت طول عمر فرش افزایش می یابد.

فرش های 1000 شانه ماشینی کاشان علاوه بر ظرافت ودوام بالا دارای خاب بیشتری نسبت به فرش های 1500 شانه و 1200 شانه هستند و از آن ها می توان در جاهای که روی فرش نشست و برخاست نیز می شود استفاده کرد.
قیمت انواع قالی های ماشینی 1000 شانه کمتر از دیگر قالی های تراکم بالا است و ظرافت بیشتری از قالی 700 شانه دارد 
فرش های 700 شانه کاشان به دلیل تنوع بالای دستگاه های تولیدی دارای انواع مختلفی می باشند و به نسبت دیگر قالی های ماشینی از قیمت پایین تری برخوردار هستند.
قالی ماشینی هفتصد شانه با تراکم های مختلف 2100  تا 3000 در انواع فرش هفتصد شانه واقعی، فرش طرح 700 شانه، فرش 700 شانه تبدیلی، فرش 700 شانه ترک و فرش ماشینی 700 شانه گل برجسته موجود است . از این قالی های زیبا می توان در تمامی فضاهای خانه استفاده کرد و این کار نوعی صرفه جویی در بودجه محسوب می شود.

3 - دستگاه بافنده فرش ماشینی

اگر بخوایم بدانیم بهترین فرش ماشینی چه مارکی است باید نوع ماشین بافت فرش را بشناسیم. قطعا دستگاه های پیشرفته تر می توانند فرش های با کیفیت تری تولید کنند و نوع بسته بندی، آهار و تکمیل مناسب فرش نیز از ویژگی های بهترین مارک فرش ماشینی خواهد بود.
بهترین برند فرش ماشین تا حد زیادی از طرف مشتریان تعیین می شود و بهترین فرش ماشینی جهان، فرشی خواهد بود که تمامی استانداردهای ملی را رعایت کرده باشد.
فرش های ماشینی درجه یک کاشان با دستگاه های مدرنی چون HCIX1 HCPIX , ... تولید می شوند. پس می توان گفت بهترین قالی ماشینی، فرشی است که با دستگاه های بافنده سری HCI بافته شده باشد. این دستگاه ها قابلیت بافت نقشه های شلوغ و بالاترین میزان ظرافت را برای قالی دارند و در هنگام تولید کمترین میزان خطا و ضایعات را دارند.

خرید بهترین فرش ماشینی
در اخر به این نکته توجه داشته باشید که برای خرید بهترین فرش ماشینی به سراغ فرش های طرح و تبدیلی نروید و بدانید که هر فرش ماشینی اکریلیک خوب نیست . به طور مثال باید بدانیم که بهترین فرش های اکریلیک ماشینی با الیاف ساخت آلمان بافته می شوند و کیفیت بالاتری نسبت به انواع الیاف ترک و تایوانی دارند.
در برخی از موارد به دلیل گران بودن دستگاه های بافندگی بافت فرش با اعمال تغییراتی بر روی دستگاه های پانصد شانه انجام میشود که این مورد می تواند کیفیت فرش را پاین آورد. دستگاهای قدیمی تنها می توانند شانه فرش را رعایت کنند و توانایی بافت تراکم های طولی بالا را ندارند.

خرید فرش ماشینی از یک فروشگاه معتبر نیز می تواند ما را در خرید بهترین فرش ماشینی یاری کند. فروشگاه اینترنتی فرش تو از مراکز معتبر فروش اینترنتی قالی های درجه یک کاشان از کارخانه است. این مرکز با کیفیت ترین فرش های ماشینی را با بهترین مواد اولیه به صورت انلاین به دست مشتریان عزیر می رساند.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه