برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۹۹/۳/۱۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قیمت انوع فرش ماشینی 12 متری

قیمت فرش 12 متری

شاید شما به دنبال شنیدن یا دیدن یک لیست قیمت ثابت باشید و در بازار فرش ماشینی با در دست داشتن یک قیمت ثابت به دنبال خرید فرش باشید . در همین ابتدای مقاله باید به شما گفته شود به دلیل نوسانات ارزی، برای فرش های ماشینی قیمت ثابتی وجود ندارد . البته که یک رنج قیمتی معقول وجود دارد که بر طبق آن فرش های ماشینی ارائه می شوند اما عوامل مختلفی در قیمت فرش ماشینی تاثیر دارد ، که با توجه به آنها و مجموعه ی فاکتورهای قیمت فرش ماشینی تعیین می شود . معمول ترین سایزی که در بازار به فروش می رسد فرش 12 متری و فرش 9 متری است . که در اینجا در مورد قیمت فرش 12 متری با شما صحبت خواهیم کرد.

جنس الیافی که در بافت فرش به کار می رود ، شانه و تراکمی که فرش دوازده متری شما با آن بافته شده است ، در برخی مواقع رنگ ، البته سایز فرش و دستگاهی که با آن فرش بافته می شود ، از جمله مواردی هستند که در تعیین قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار می باشند .

جنس فرش 12 متری
یکی از مهم ترین عواملی که در انتخاب یا قیمت گذاری فرش تاثیر دارد ، جنس فرش ماشینی است . از جمله الیافی که در بافت فرش ماشینی به کار میرود ، اکریلیک و پلی استر و پلی پروپلین است . بهترین جنس فرش ماشینی اکریلیک است . زیرا این جنس بسیار شباهت به پشم دارد اگرچه ، اکریلیک نوعی الیاف مصنوعی است . همین امر و تفاوت در جنس فرش ها ، باعث می شود شما در بازار فرش ماشینی ، با تفاوت قیمت ها مواجه شوید .
هر کدام از این جنس ها قیمت مخصوص خود را دارد . و با تغییر سایز فرش قیمت فرش نیز تغییر می کند . لازم به ذکر است ، قیمت فرش 12 متری اکریلیک ، از قیمت فرش 12 متری پلی استر و فرش پلی استر از یک فرش پلی پروپلین و بی سی اف ، بیشتر می باشد .
الیاف اکریلیک طول عمر و دوام بالایی دارد ، پس فرشی که با این جنس از الیاف بافته می شود ، ماندگاری و انعطاف پذیری بالایی دارد . پس برای خرید یک فرش درجه یک با ویژگی خوب و دوام و کیفیت بالا باید قیمت بیشتری پرداخت کرد .
البته برخی از فرش های اکریلیک ، با برخی از برند ها هستند که قیمت بالاتری نسبت به هم جنس خود دارند ، که این به نوع دستگاه بافته شده و سایر ویژگی های آن دارد . که شما باید هنگام خرید به این توجه کنید که نباید هرگز به این بیاندیشید که برخی از برند ها قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارند ، بلکه باید به این توجه کنید که ویژگی های جنسی که می خواهید خریداری کنید ، در چه حد است و فرشی با قیمت معقول نسبت به جنس آن خریداری نمایید .

ارزان بودن قیمت فرش 12 متری ، نیز نباید عاملی باشد که شما چشم بسته و عدم توجه به کاربرد فرش تان شما را به این تشویق کند که فرش را خریداری نمایید . بهتر است شما هنگام خرید فرشی خریداری نمایید که سالیان سال برای شما کار کند و کیفیت داشته باشد ، زیرا با شستن فرش هایی که جنس مناسبی ندارند ، فرش شما از بین رفته و خراب خواهد شد . در صورتی که فرش های درجه یک با جنس مرغوب با چند بار شست و شو از بین نرفته و می تواند سالهای سال برای شما با کیفیت روز اول ، کار کند .

شانه و تراکم فرش 12 متری
از جمله فاکتورهای تشخیص خوب بودن یا نبودن ، محکم بودن یا نبودن فرش 12 متری ، شانه و تراکم آن است . درست است که شانه و تراکم در ماندگاری فرش تاثیر ندارند و جنس فرش است که ماندگاری فرش را تعیین می کند . اما شانه و تراکم هر چه بیشتر باشد یعنی تراکم فرش بیشتر است .  هر چه تراکم فرش 12 متری شما بیشتر باشد ، فشردگی و استحکام ریشه های آن بیشتر خواهد بود .
شانه و تراکم در واقع تعداد گره های به کار رفته در دل فرش است که در هر متر مربع ، تعداد گرهی که به کار رفته است ، میزان فشردگی فرش را تعیین می کند .
هر چه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ، قیمت فرش ماشینی بالاتر می رود . پس اگر شما خواهان خرید یک فرش 12 متری هستید و جنس خوب آن مد نظر شماست اما ظاهر آن برای تان مهم نیست می توانید از فرش های با شانه و تراکم پایین تر خریداری نمایید زیرا قیمت فرش 12 متری با شانه و تراکم پایین ارزان تر از همان فرش با شانه و تراکم بالاتر است .
شانه و تراکم که بالا می رود فرش دستباف گونه تر می شود و از ضخامت آن کاسته می شود ، اگر جز ان دسته افراد هستید که علاوه بر مبل بر روی زمین نیز می نشینید ، می توانید از فرش های ماشینی 700 شانه خریداری کنید . فرش های بالاتر و دستباف گونه علاوه بر اینکه ریز بافت تر می شوند ، قیمت بالاتری دارند که انتخاب شانه و تراکم با شماست .

فرش های اکریلیک هیت ست
مورد دیگری که در قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار است ، استفاده از الیاف هیت ست شده است . اکریلیک پرزدهی بالایی دارد که برای برخی ناخوشایند است ، عملیات هیت ست بر روی فرش و الیاف اکریلیک انجام می شود ، که باعث می شود پرزدهی فرش کاهش یابد .
در عملیات هیت ست ، الیاف تحت بخار آب و دمای بالا تثبیت شده و پرزدهی آن کاهش می یابد . پس به خاطر این عملیات قیمت فرش افزایش می یابد . اگر قیمت فرش 12 متری انتخابی شما بالاتر از انتظار شما به شما عرضه شده است ، به مشخصات فرش ماشینی تان توجه کنید ، شاید فرش ماشینی شما هیت ست شده است که مسلما روی قیمت فرش شما تاثیر گذاشته است .
توصیه می شود با آگاهی و با دیدی باز و از مکان های معتبر و برند های خوب خرید خود را انجام دهید . برای خرید فرش 1500 شانه 12 متری کاشان ، خرید فرش 1200 شانه 12 متری کاشان ، خرید فرش 1000 شانه دوازده متری کاشان و خرید فرش 700 شانه دوازده متری کاشان می توانید از فروشگاه ما استفاده نمایید.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه