برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۹۹/۳/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» همه چیز در مورد فرش ماشینی استاندارد

فرش ماشینی استاندارد

فرش ماشینی استاندارد از جمله پر تقاضاترین کالاهایی است که برای خرید درخواست می شود . فرش ماشینی استاندارد طرفداران داخلی و خارجی زیادی دارد . ایران یکی از کشورهایی است که در تولید فرش ماشینی درجه یک و مرغوب پیشتاز جهان است .
فرش ماشینی استاندارد را از ویژگی هایی که دارد ، می توان تشخیص داد . که دراین مقاله همه چیز را در مورد فرش ماشینی مورد بررسی قرار می دهیم .
فرش ماشینی از جمله مهم ترین اجزای یک دکوراسیون می باشد ، پس بهتر است برای مفروش کردن خانه خود از فرش ماشینی درجه یک خریداری نماییم . اما ما به عنوان خریدار تا چه اندازه در مورد محصولات ماشینی اطلاعات داریم ؟
فرش ماشینی درجه یک چه ویژگی هایی دارد ؟
به طور کلی باید بدانید که فرش ماشینی تولیدی در کارخانجات و به طور کلی در برندهای مختلف ، کیفیت های متفاوتی دارد . فرش های ماشینی تا پنج درجه ی کیفی دارد . که به صورت s1 تا s5 درجه بندی می شود.
فرش درجه یک یا همان درجه کیفی s دارای خصوصیات بارزی است که فرش ماشینی دارای این درجه ، یا گرید ، هیج گونه ایراد و نقصی ندارد.
در محصولات استاندارد و درجه یک ، اثری از تکرار سیلندر در نقشه فرش نباید وجود داشته باشد ، پس شما هنگام خرید فرش باید دقت کنید که نقشه ی فرش تان بدون هیچ گونه نقص و تکرار طرح بافته شده باشد .
استفاده از ماشین آلات قدیمی و بی کیفیت باعث ایجاد نقصان در بافت می شود . به همین دلیل فرش شما اگر این موارد ناهماهنگی در نقشه فرش را داشته باشد ، نمی تواند به عنوان فرش با کیفیت و استاندارد ، به شما ارائه شود .
مورد دیگری که در فرش های استاندارد و درجه یک باید رعایت شود ، جنس نخ مصرفی است . معمولا امروزه به دلیل جلب رضایت مشتری ، از نخ های هیت ست شده استفاده می کنند و بهترین فرش های ماشینی استاندارد را با این نخ ها تولید می کنند که معمولا قیمت بالاتری دارد .
دقت کنید ، نقشه ی فرش شما برای سایزی که بافته شده است مناسب باشد . گل های بزرگ و سایز بزرگ اجزای طرح فرش ، در سایز های متفاوت فرش ماشینی باید ، به اندازه باشد و با سایز فرش همخوانی داشته باشد . تا زیبایی بیشتری داشته باشد .
ابعاد محصول شما باید ، استاندارد بوده و اختلاف ارتفاع در ابعاد نباشد .
مراقب باشید در صورت مشاهده ی پارگی و سوراخی و وصله در فرش های درجه یک می توانید آنها را به فروشنده پس بدهید ، زیرا در یک فرش ماشینی استاندارد هیچ کدام از این موارد نباید دیده شود و سعی کنید هنگام خرید فرش ، به طور کامل آن را بررسی کنید .
و مورد دیگر اینکه وقتی روی فرش درجه یک دست می کشید باید نرمی و سطح یکسان بافت و نخ را احساس کنید . و دست شما به راحتی باید روی آن جابجا شود و شیرینگ غیر اصولی قالی باعث ایجاد موج در سطح آن می شود که از جمله خطاهای بافت می باشد .
بررسی انواع نخ در تولید فرش های استاندارد
انواع فرش ماشینی در بازار تولید فرش ماشینی ، وجود دارد که با نخ های اکریلیک ، پلی استر و پلی پروپلین بافته می شوند .
محصولات اکریلیک و پلی استر طرفداران بیشتری نسبت به سایر نخ ها دارد که در مقایسه ی بین دو فرش استاندارد از جنس اکریلیک یا پلی استر، فرش اکریلیک است که بیشترین تقاضا را در بازار به خود اختصاص داده است .
نخ اکریلیک ویژگی هایی دارد که باعث می شود ، محصولات بافته شده با این نخ ماندگاری بالایی داشته باشد . نخ اکریلیک یک نخ مصنوعی است که از نظر ویژگی به نخ های پشم طبیعی شباهت دارد .
محصولات بافته شده با نخ اکریلیک ، از لحاظ قابلیت برگشت پذیری و پاخوری ، در سطح بالایی از کیفیت قرار دارد .
اکریلیک در برابر نور مستقیم خورشید ، تغییر رنگ چندانی ندارد و اگرچه باید از فرش محافظت شود ، اما مقاومت در برابر تغییر رنگ بالایی دارد .
هم چنین فرش ماشینی اکریلیک ، در برابر حرارت و گرمای مستقیم مقاومت قابل قبولی از خود نشان می دهد . به طور مثال اگر قابلمه ی داغ و اتوی داغ روی فرش اکریلیک بیافتد ، نخ اکریلیک توانایی تحمل تا پنج دقیقه را نیز دارد .اما فراموش نشود ، فرش نیز مانند سایر وسایل به مراقبت نیاز دارد و از آنجایی که فرش های ماشینی استاندارد و درجه یک تولیدی ایران جز فرش های لوکس محسوب می شود ، قیمت بالایی داشته و به راحتی برای اقشار جامعه قابل تهیه نیست و جز کالاهای گران به حساب می آید .
برای تشخیص فرش اکریلیک از سایر محصولات ماشینی می توانید ، در مورد تفاوت های ظاهری نخ های مصنوعی مطالعه کنید ، زیرا در این مقاله توضیح این مبحث نمی گنجد .
مشخصات فنی فرش های ماشینی استاندارد
هنگام ورود به بازار فرش ماشینی ، شاید با اصطلاحاتی مثل شانه و تراکم آشنا شده باشید ، اما از معنی آنها و تاثیرشان بر فرش اطلاعی نداشته باشید . در این قیمت شانه و تراکم را تعریف کرده و تاثیر آنها بر یک فرش را بررسی می کنیم .
یک فرش ماشینی استاندارد ، می تواند شانه و تراکم متفاوتی داشته باشد . شانه به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی گویند . و تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند .
شانه و تراکم فرش ماشینی در واقع تعداد گره های به کار رفته در محصول را مشخص می کند . هر چه تعداد آن بیشتر باشد ، فشردگی و تراکم فرش ماشینی بالاتر می رود . و برای اینکه تعداد زیادی از گره ها را در فرش بگنجانند ، باید فکری به حال ضخامت نخ های محصول کنند . مثلا در فرش های 1500 شانه و 700 شانه ، برای اینکه تعداد 1500 شانه نسبت به فرش کمتر ، گره در یک متر جانمایی شود ، از نخ های نازک تر استفاده می شود . اما نازکی فرش نباید از استحکام و مقاومت فرش بکاهد به همین دلیل از نخ های جنس مرغوب با استحکام بالا استفاده می کنند و این باعث می شود که محصول گران قیمت تر شود .
هر چه تعداد شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر رود ، وضوح نقشه و ریز بافتی آن بیشتر می شود و فرش زیباتر می شود و از ضخامت آن نیز کاسته می شود .
همه ی فرش های ماشینی اگر با کیفیت بافته شوند ، فارغ از جنسی که در آن به کار رفته و میزان شانه تراکم شان ، می توانند جز فرش های استاندارد قرار گیرند . و شرط استاندارد بودن فرش ماشینی ، رعایت کیفیت در جنس و بافت فرش است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه