برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» لکه بری فرش ماشینی

راههای پاک کردن لکه های ایجاد شده در سطح فرش

در بعضی از مواقع اتفاق می افتد که لکه ها به هر دلیلی از روی فرش پاک نمی شوند مانند ؛ وایتکس ، روغن و غیره و یا هرگونه رنگ و یا ماده دیگری در ادامه چگونگی پاک کردن لکه از روی قالی را بیان می کنیم . مهم ترین موضوع برای لکه ای که روی فرش ایجاد می شود پاک کردن سریع آن می باشد .

1- فرش ماشینی و پاک کردن لکه از آن

هر چه بین کثیف شدن فرش و پاک شدن آن زمان بیافتد امکان پاک نشدن آن نیز زیاد می شود . ما سعی کرده ایم که در ادامه ی این مقاله اطلاعات کاملی را برای پاک کردن لکه ها قرار بدهیم . در این مقاله راههای پاک کردن لکه های ایجاد شده در سطح فرش را بیان نموده ایم تا با مطالعه ان استفاده لازم را ببرید .


پاک کردن آدامس : برای از بین بردن آدامس از روی فرش ابتدا باید تکه یخی را روی آدامس قرار دهیم تا آدامس را منجمد و سفت کنید و بعد آن را با کاردک یا تیغ پاک کنید . برای اینکه یخ باعث خیس شدن  فرش نشود میتوانید آن را درون کیسه ای قرار بدهید و سپس روی فرش بگذارید.

 پاک کردن پارافین : پارافین را نیز میتوانید مانند روش پاک کردن آدامس که گفته شده پاک کنید .

پاک کردن جوهر از روی فرش : برای از بین بردن لکه ی جوهر از روی فرش می توانید از ماست استفاده نمایید . ماست را به مقدار لازم روی قسمتی که جوهر ریخته شده بریزید و بگذارید خوب با فرش مخلوط شود و سپس به وسیله ی قاشق ان را پاک کنید . باید این کار چند بار تکرار شود تا دارای نتیجه دلخواه باشد .

پاک کردن نوشیدنی ‌های شیرین از روی فرش : برای از بین بردن لکه ی نوشیدنی های شیرین از روی فرش که از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشند زیرا باعث ایجاد پوسیدگی در قالی میشوند می توانید آن را با آب گرم تمیز نمایید .

 پاک کردن چای از روی فرش : برای از بین بردن لکه ی چایی از روی فرش می توانید از آب نسبتا گرم و شامپو استفاده نمایید . به صورتی که با استفاده از یک تکه اسفنج که به محلولی که درست کرده اید آغشته شده است را روی لکه چایی قرار دهید و آن را پاک کنید . از این روش برای پاک کردن سایر نوشیدنی ها مانند نسکافه ، شربت و غیره  می توانید استفاده نمایید .

پاک کردن لکه چربی ، واکس و روغن از روی فرش : برای از بین بردن این لکه ها ابتدا تا جایی که میتوانید آن ها را از روی فرش پاک نمایید و سپس آن لکه ها را با قاشق پاک کنید و بعد باید یک دستمال تمیز و نخی را روی آن لکه بگذارید سپس به وسیله ی اتو دستمال را حرارت بدهید که این کار باعث می شود که چربی ها خورد دستمال برود و در اخر می توانید با سرکه ی سفید ما بقی چربی ها را پاک نمایید . با این روشی که بیان شد دیگر اثری از لکه روی فرش شما نخواهد بود به این نکته دقت کنید زمانی که کارتان تمام شد سرکه ی سفید را حتما از آن خارج کنید .

 پاک کردن لکه تخم‌ مرغ از روی فرش : برای از بین بردن این نوع لکه بهترین راه استفاده از صابون و نمک ، سرکه و آب گرم می باشد و بعد پاک کردن آن مابقی مواد باقی مانده را با مواد شوینده پاک کنید .

پاک کردن لکه دوده وخاک از روی فرش : برای از بین بردن  این گونه لکه ها اگر فرش شما دارای نقش و نگار روشنی است می توانید مقداری نمک را روی لکه ها بریزید و بعد از گذشت حداقل 30 دقیقه نمک ها را با جارو برقی از روی فرش پاک نمایید .

از بین بردن لاک و رنگ : برای از بین بردن لکه های رنگ و لاک ابتداد مقداری مایع شوینده را با آب و سرکه مخلوط می کنیم و قبل از اینک لکه سفت شود به وسیله ی دستمالی که آغشته به مخلوط می باشد را بر روی لکه می کشیم و بعد با آب گرم روی آن را می شوییم . در صورتی که لکه سفت شده باشد برای پاک کردن لکه ی رنگ می توانید از حلال آن استفاده نمایید .

از بین بردن ادرار و مدفوع از روی فرش : از آن جایی که این لکه ها باعث ایجاد بوی بدی می شوند باید اول توسط یک دستمال مرطوب که ترجیها باید معطر باشد را روی فرش بکشید و اگر با این کار لکه و بوی بد آن از بین نرفت مقدارای از جوش شیرین را روی لکه می ریزیم و بعد از گذشت چند دقیقه جوش شیرین را به وسیله ی جارو جمع می کنیم و بعد دوباره با دستمال روی آن را تمیز می کنیم .

از بین بردن خون از روی فرش : برای از بین بردن لکه خون فقط کافی است مقداری آب اکسیژنه را تهیه نمایم و بعد به وسیله آن لکه را پاک کنیم .

از بین بردن قطرات شمع از روی فرش : برای از بین بردن این گونه لکه باید به وسیله ی کاغذ خشک کن و یا کاغذ تیره رنگ با دقت روی لکه قرار دهیم و سپس اتو را روی آن بگذاریم . می بینیم که قطرات به کاغذ می چسبند  و با تکرار این کار به صورت چند بار موفق به رفع آن لکه می شوید .

از بین بردن چسب از روی فرش : این نوع لکه که جزو سخت ترین نوع لکه ها محسوب می شود . برای پاک کردن آن باید از مخلوط مواد شوینده و آب ولرم استفاده کنیم و بهتر است که مقداری آمونیاک در آن بریزیم و سپس دستمالی که به محلول آماده شده آغشته کرده و روی محلی که لکه قرار دارد می گذاریم .

از بین بردن نیکوتین و تنباکو از روی فرش : برای پاک کردن این لکه باید مقداری گلیسیرین تهیه نمایید و بعد آن را روی لکه بریزید و پس از مدتی آن را با آب بشوید و در صورت نیاز این کار را چندین بار تکرار می کنید .

از بین بردن قیر و مداد شمعی از روی فرش : برای پاک کردن  مواد چرب از روی فرش مثل مداد شمعی باید از مقداری ماده ی حلال غیر چرب استفاده نمایید که خیلی زود نیز خشک شود و دستمالی تمیز را بر دارید و به ماده آغشته نمایید سپس روی لکه بکشید و این کار را آن قدر تکرار کنید تا کاملا پاک شود .

از بین بردن انواع ادویه از روی فرش : برای پاک کردن این لکه ها می توانید از محلو آبلیمو و آب استفاده نمایید و بعد با دستمال خشک آن را تمیز کنید .

از بین بردن لکه های قدیمی فرش : برای پاک کردن  این لکه ها باید از کمی کف خمیر ریش استفاده کنید و  سپس آن را روی لکه بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه می توانید آن را با دستمال مرطوب خشک پاک نمایید و بعد از آن کار دستمالی خشک بر روی محل لکه قرار بدهید تا رطوبتش را جذب کند .

از بین بردن کثیفی های لبه ی فرش و ریشه فرش : برای پاک کردن این گونه کثیفی باید به وسیله ی یک دستمال که به مقداری محلول شوینده آغشته شده است کثیفی را پاک نمایید .

از بین بردن جای وسایل سنگین از روی فرش : برای اینکه جای اجسام سنگین را از روی فرش خود از بین ببرید مانند پایه مبل روی آن محل مقداری یخ قرار دهید و بعد از مدتی توسط دستمال خشک روی آن بکشید تا به حالت اولیه خود برگردد .

از بین بردن لکه کاکائو و شکلات : برای پاک کردن لکه شکلات و کاکائو ابتدا اضافات آن ها را با قاشق بردارید و بعد آن مکان را با یک پارچه ای که به سرکه سفید و آب آغشته شده باشد همراه با کف تمیز کنید .

از بین بردن خط ماژیک : برای پاک کردن این لکه می توانید از الکل و پارچه مرطوب استفاده نمایید .

 

 نکته ی اخر

برای این که طول عمر فرش شما بیشتر باشد در تمام روش های که در بالا گفته شد و در آن ها از آب استفاده می شود باید آن ها را در جایی قرار دهید که هرچه زود تر رطوبت آن ها خارج شود تا باعث پوسیدگی فرش نشود .

برچسب
'لکه بری فرش ماشینی' , 'لکه بری فرش دستبافگونه' , 'از بین بردن لکه فرش' ,
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه