برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» چه فرشی برای چه سبک دکوراسیونی

چه فرشی برای چه سبک دکوراسیونی

فرش ایرانی از هنرهای اصیل و با ارزشی است که در طول تاریخ و در تمام کشورهای دنیا شناخته شده است و شهرت و محبوبیت آن نشانی است بر این ادعا . اولین دست بافته ها مربوط به دوران مادها می باشد . در خانه های قدیمی اتاق ها بسیار بزرگ بوده و با استفاده از کف پوش هایی از جمله فرش و قالی کف خانه را می پوشاندند اما با گسترش زندگی شهر نشینی و مدرنیته ، سبک و سیاق زندگی و معماری خانه ها بسیار متفاوت شده . کوچک شدن اتاق ها ، اضافه شدن وسایلی مانند مبلمان ، تخت خواب و غیره بر دکوراسیون و نحوه چیدمان تاثیر زیادی گذاشته است .

فرش هم از مهم ترین ابزار در دکوراسیون است که در اولین دید در چشم بیننده ظاهر می شود پس بسیار مهم است که طرح ، نقش ، رنگ سایز و نوع پهن کردن آن متناسب با سایر وسایل انتخاب شود .

اینکه چه فرشی برای چه نوع دکوراسیونی مناسب است به سلیقه شخصی افراد و معیارهای متفاوتی بستگی دارد . ابتدا باید نوع سبک و چیدمان را مشخص نماییم و متناسب با آن طرح و رنگ کف اتاق را انتخاب نماییم . اصول ساده و مشخصی در مورد ویژگی های فرش و هارمونی آن با سایر وسایل وجود دارد که در صورت آشنایی با آنها می توانیم زیبایی چندانی به منازل ببخشیم .

شاید آنقدر که به انتخاب مبلمان و پرده اهمیت می دهیم در انتخاب فرش دقت نداشته باشم ، اما این هنر بی نهایت زیبا مهمترین نقش در دکوراسیون را بر عهده دارد کافیست بدانیم چه فرشی برای چه دکوراسیونی مناسب است .

در ادامه با ارائه راهکارهایی سعی کرده ایم نکاتی در مورد انتخاب صحیح بیان نماییم .ما در این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع فرش هایی و نحوه ست کردن آنها با دکوراسیون های مختلف اطلاعاتی را بیان نموده ایم تا با مطالعه آن آگاهیتان در این زمینه افزایش یابد .

 

1- انتخاب سایز فرش

فرش های ماشینی در انواع سایزها به بازار عرضه می شود که رایج ترین آنها مستطیل هایی با ابعاد 6 متری ( 3 * 2 ) ، 9 متری ( 2.5 * 3.5 ) ، 12 متری ( 3 * 4 ) ، 24 متری ( 4 * 6 ) و قالیچه های 3 متری ( 1.5 * 2.25 ) هستند که ابعاد استاندارد نامیده می شوند . فرشهای دایره ای شکل ، پادری ، کناره ها و غیره از ابعاد غیر استانداردی هستند که در کنار سایزهای موجود در بازار قابل سفارش دادن هم هستند .

حتما قبل از خرید و مراجعه به بازار فضایی که قرار است فرش در آنجا قرار بگیرد را اندازه گیری نمایید . اندازه گرفتن فضا کاری است که نیاز به زمان بسیار اندک دارد اما موجب می شود با خیال راحت خریدی مطمئن انجام دهیم . سایز فرش با ایجاد خطای دید می تواند ابعاد خانه را متفاوت از واقعیت جلوه دهد .

فرشهای کوچک اتاق را کوچکتر از حد واقعی جلوه میدهند و برای پذیرایی خصوصا در منازل کوچک اصلا گزینه مناسبی نخواهند بود . کفپوش پذیرایی باید تا پای مبلمان را پوشش دهد به گونه ای که وقتی میهمان بر روی مبل مینشیند پاهایش روی زمین قرار نگیرد و بتواند از گرمای فرش استفاده کند .

در مورد اتاق خواب هم به همین شکل خواهد بود ، هنگام خروج از تخت باید پاها خاب فرش را لمس کنند از طرفی نباید قسمتی از فرش زیر تخت باشد تا بر اثر فشار دچار آسیب و سوراخ شود . خالی بودن اطراف فرش و البته هماهنگی با سرامیک و کف منزل زیبایی دو چندانی به هنر بافته شده می بخشد و فضا را بزرگ تر نشان میدهد ، یکی از اشتباهات رایج این است که برای فضای مثلا 12 متر کف پوشی انتخاب می شود که دقیقا 12 متر بوده و کل فضا را می پوشاند . تنها وسایلی که میتوانند بدون آسیب زدن و ایجاد ناهنماهنگی و یا کم کردن جلوه و زیبایی روی فرش قرار بگیرند شامل عسلی ، مجسمه یا گلدان و اشیا سبک دکوری خواهند بود .

در پذیرایی های بزرگ بهتر است بجای استفاده از یک فرش بزرگ ، از چندین کف پوش کوچک و منتوع استفاده شود . این امر هم به زیبایی می افزاید ، هم فضای پذیرایی را به چندین قسمت مختلف تقسیم می کند و هم جابجایی فرش راحت تر خواهد بود . فرشهای گرد زیبایی بسیاری دارند اما برای هر فضا و دکوراسیونی مناسب نخواهند بود .

بیشترین استفاده آن قرار گرفتن زیر میزهای گرد یا وسط یک فضای بزرگ خواهد بود . یک فرش گرد کوچک برای میان آشپرخانه یا اتاق خواب می تواند انتخاب زیبایی باشد .

کناره ها برای پر کردن فضای خالی راهرو یا حتی راه پله ها مورد استفاده قرار می گیرند . طرح های فانتزی برای کناره انتخابی هستند که با هر دکوراسیونی قابل ست شدن خواهند بود . کناره ها با عرض کم و طول زیاد این قابلیت را دارند که راهرو ها را به زیبایی تزیین کنند .

 

2- انتخاب طرح و رنگ فرش

انتخاب طرح های ساده و شاد در دکوراسیون های امروز رواج بیشتری دارد چراکه عموما خانه ها کوچک تر و تعداد وسایل بیشتر شده است پس ساده بودن کف منزل می تواند فضا را آرام تر و شادتر نشان دهد .

تضاد عنصری ست که به گرمای خانه کمک می کند برای مثال در صورت تیره بودن رنگ مبل می توان به راحتی به انتخاب فرشهایی با زمینه کرم و روشن مشغول شد تا فضا از بی روحی و یکنواختی خارج شود ؛ البته سبک رایج غالب و تیره تر بودن رنگ کفپوش است .

در این مورد لازم است به بافت فرش هم اشاره شود اگر مبلمان و پرده ها بافتی درشت دارند بهتر است از محصولات 500 تا 700 شانه که درشتبافت هستند استفاده شود . خرید طرح های مدرن و فانتزی که امروزه بسیار در بازار به چشم میخورد برای چیدمان و دکوراسیون مدرن مناسب هستند و فرشهای گل و بوته که سنتی محسوب می شوند با حضور در دکوراسیون های قدیمی و سنتی بسیار دلنشین و چشم نواز خواهند بود .

 

3- چیدمان مناسب فرش برای اتاق پذیرایی بزرگ

خانه های شهری اصولا دارای یک پذیرایی نسبتا بزگ بوده که از آن به عنوان اتاق پذیرایی ، نشیمن و ناهار خوری استفاده میشود . می توان با تفکیک فضا قسمتهای مختلف پذیرایی را مشخص کرد و این تفکیک با استفاده از طرح های ساده مختلف فرش به خوبی میسر خواهد شد .

فضای نشیمن و پذیرایی همانطور که از نامش مشخص است محیطی از خانه است که اعضا خانواده را به همراه میهمانان دور هم جمع میکند ، پس لازم است محیطی دلنشین ، گرم و جذاب باشد .

فرش به عنوان عنصری که بسیار به چشم خواهد آمد نقش بسزایی در این امر دارد . بهتر است فرش قسمت ناهار خوری زمینه ای تیره داشته باشد چراکه احتمال ریخته شدن مواد غذایی روی آن زیاد است و رنگ تیره می تواند کثیفی و آلودگی را در خورد پنهان نگهدارد .

برچسب
'سبک دکوراسیون فرش ماشینی' , 'ابعاد قالی ماشینی برای دکور' , 'بافت فرش ماشینی مناسب دکوراسیون'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  همه چیز در مورد فرش های گرد
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه