برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش آنتی باکتریال چیست ؟

بهترین فرش آنتی باکتریال و ویژگی های آن

محققان در طی تحقیقات صنعتی که انجام داده اند توانسته اند با استفاده از نانو نخ و ذراتی با خاصیت ضد باکتری تولید کنند . این نخ ها در بافت فرش ها مورد استفاده قرار می گیرند و در مکان های پر رفت و آمد دچار بو گرفتگی نمیشوند که تنها دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری می باشد .

از دیرباز در سنت و فرهنگ ما فرش به عنوان یک وسیله ی زینتی شناخته می شده است و استفاده از آن سالهاست که یکی از نیاز های ضروری ما ایرانیان به حساب می آید .

اما با ورود فرش های ماشینی به جای فرش های دستبافت که گاها موجب ایجاد حساسیت و آلرژی های شده است و دلیل آن نیز استفاده از الیاف و نخ های مصنوعی می باشد . در گذشته برای بافت فرش ها که به صورت دستبافت انجام می گرفته در آن ها از نخ های طبیعی مانند پشم و ابریشم استفاده می شد .

این گونه مواد به دلیل طبیعی بودن هیچ گونه آلرژی و حساسیتی را به وجود نمی آوردند اما در فرش های ماشینی که امروزه بافته می شوند از الیاف های مصنوعی مانند پلی استر و اکریلیک برای بافتشان استفاده می کنند که اینها خود موجب حساسیت های پوستی و آلرژی در افرادی که مستعد آلرژی مخصوصا در کودکان می شوند . در ادامه توضیحات جامع تری را در این باره بیان می کنیم .


امروزه با رشد شهرنشینی بیماری هایی مانند حساسیت های پوستی ، تنفسی و چشمی بسیار شایع شده است که فرش یکی از عوامل مهم در این گونه حساسیت ها می باشد . در حال حاضر یکی از معیار های مهم برای انتخاب فرش با کیفیت بودن آن است و این عامل برای افزایش و حفظ سطح سلامتی خانواده ها بسیار ضروری می باشد. امروزه با ظهور نسل جدید ی از فرش مبتنی بر تکنولوژی پیشرفته ای مانند نانو فرش هایی تولید و به بازار عرضه شده اند .

با شیوع بیماری ها در سطح کشور ، ارتقا و حفظ سلامت جامعه در دستور کار قرار گرفته است و به همین دلیل استفاده و خرید فرش های آنتی باکتریال تاثیر بسزایی داشته است و به عنوان یکی از مهمترین عامل ها برای افزایش سطح سلامت جامعه شناخته می شود .

فرش های آنتی باکتریال دارای خصایص بارزی از جمله ضد حساسیت ، ضد بو و ضد قارچ می باشد که این نوع برای افرادی که دارای بیماری های چشمی ، تنفسی و پوستی می باشند بسیار خوب است و هم چنین به دلیل تماس دائم کودکان با فرش و سایر افراد خانواده می توان به صورت چشمگیری سطح سلامتشان را بالا ببرد .

 

ایجاد خاصیت آنتی باکتریال در فرش های ماشینی با استفاده از فناوری نانو

این نوع از فرش ها به دلیل داشتن خاصیت دفع مایعات ضد لکه می باشند و زمانی که روی آن ها آب و یا هر لکه ی دیگری ریخته شود با تابش نور خورشید به آن ، لکه از بین می رود .

همچنین به خاطر داشتن ویژگی های موجود در الیاف آن ، امکان جذب گازهای سمی و پالایش هوا وجود دارد و زمانی که آن ها در معرض نور خورشید قرار می دهید مواد آلاینده ای که توسط آن جذب شده به وسیله ی نور خورشید تجزیه می شود .

این فرش با داشتن خاصیت خود تمیز شونده توانسته یک دوستدار محیط زیست باشد و از این رو بر سلامت افراد نیز نمی تواند زیان بخش باشد .

خاصیت خود تمیز شونده این نوع از فرش ها علاوه بر این که با نور خورشید فعال می شوند توانایی فعال شدن در برابر نور های معمولی که در خانه استفاده می شوند را نیز دارند . اما در محیط هایی که دارای نور کم و فاقد گردش هوا هستند این خاصیت خود تمیز شوندگی به کندی صورت می گیرد .


یکی از الیاف های پر کاربرد در صنایع نساجی الیاف اکریلیک است که برای تولید پتو و فرش از آن استفاده می کنند . پتو و فرش دو وسایل مهم و ضروری در زندگی روزمره افراد می باشد که به صورت مستقیم با پوست و سطح بدنشان در ارتباط است و استفاده کردن از مواد آنتی باکتریال باعث عدم رشد آلودگی ها و میکروب ها بر روی الیاف مواد نساجی که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرند می شود .

این مسئله اهمیت و ضرورت آنتی باکتریال کردن را مشخص می کند . فناوری نانو ، موجب ساخت ذرات در ابعاد نانو شده است . ذرات نانو نقره این امکان را فراهم آورده اند که با کمترین غلطت بتوانیم خاصیت ضد میکربی بسیار قوی از فلز نقره داشته باشیم . تولید الیاف نانو سیلوری ضد باکتری در مقابل ویروس ها ، قارچ ها و رشد سریع باکتری های مقاوم است .

روش تولید الیاف اکریلیک نانو سیلور ضد باکتری ، به منبع خارجی برای تحریک مانند اشعه UV فرابنفش نیازی ندارد تا بتواند فعالیت ضد میکروبی خود را شروع کند . نخ هایی که در بافت فرشها مورد استفاده قرار می گیرند و خاصیت نانویی دارند باعث می شوند که فرش دارای خاصیت ضد باکتری باشد و در مسیرهای پر رفت و آمد دچار بو گرفتگی نشوند .

محققان توانسته اند که تاکنون روی فرش های ماشینی از جنس پلی استر و اکریلیک ثبات بالای مواد آنتی باکتریال را مورد استفاده قرار دهند .

اما نکته قابل توجه این می باشد که تولید چنین فرش هایی دارای هزینه ی بالایی است اما با خاصیت و ویژگی هایی که در فرش ایجاد می کند دارای ارزش می باشد و می توان در طول زمان جبران نمود . یکی از پدیده هایی که امسال در نمایشگاه فرش تهران رونمایی شد اولین فرش آنتی باکتریال تولیده شده در ایران بود .

 

یک توصیه به خریداران فرش نانو

برای این که لکه ای که روی فرش های نانو ایجا شده است به سرعت پاک شود ابتدا عامل ایجاد لکه را از روی آن پاک نمایید و سپس آن را در معرض نور قرار دهید تا مابقی لکه که با پاک کردن از بین نرفته است از روی فرش زدوده شود .

نانویی که در تولید فرشهای نانو مورد استفاده قرار می گیرد تماما دارای بنیان معدنی  طبیعی می باشند و به همین دلیل است که به راحتی در طبیعت قابل بازیافت می باشند .

برچسب
'فرش آنتی باکتریال' , 'بافت فرش آنتی باکتریال' , 'فرش ماشینی نانو' , 'تولید فرش ماشینی ضد آلرژی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  استخدام در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه