برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» ویژگی های مهم فرش اصل در مقایسه غیراصل

راهنمای کامل در مورد تشخیص فرش اصل از غیر اصل

ما قصد داریم که دراین مقاله درباره تفاوت و ویژگی های فرش ماشینی اصل از غیر اصل به همراه نکاتی که در هنگام خرید فرش مورد نظرتان باید بدانید مطالبی را ارائه دهیم . یکی از کالاهایی که در زندگی ما ایرانی ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در تمام مواقع نیز جزو کالای مهم زندگی است ، فرش می باشد . تقریبا می توان گفت که در اکثر خانه های ما ایرانی ها یک و یا چند فرش وجود دارد که آن می تواند از نوع دستبافت و یا ماشینی باشد . یکی از کالاهای مهمی که درایران تولید می شود فرش های دستبافت هستند که دارای نام و آوازه ی جهانی می باشند . بهترین نوع فرش ها ماشینی در کاشان بافته می شود فرش ماشینی دارای قدمت 50 ساله است و می توان کاشان را به عنوان پایتخت فرش ماشینی دانست که دارای بیش از 1200 واحد تولید و بافت فرش ماشینی است که در بین آن ها تعدادی وجود دارند که به عنوان برند جهانی شناخته شده اند و به تولید فرش های اصل می پردازند . تعداد زیادی از خریدارن در زمان خرید فرش مورد نظر خود به دنبال اصل آن می گردند و به دلیل نداشتن اطلاعات ممکن که فروشندگان ، فرشهای غیر اصل را بجای فرش های اصل به آن ها بدهند . افراد برای خرید فرش های اصل حتما باید به فروشگاه های معتبر و دارای ضمانت مراجعه نمایند تا بتواند فرش اصل را خریداری کنند . شاید هزینه رفت و آمد شما به آن جا زیاد شود اما یکبار برای همیشه این کار را انجام می دهید زیرا فرش جزو کالا هایی می باشد که دارای قیمت بالایی است پس بهتر است آن را از مکان های معتبر خریداری کنید تا بتوانید سالیان متمادی از آن ها استفاده نمایید . 

 

 

ویژگی های فرش ماشینی اصل

1.    از بین تمامی الیافی که برای بافت فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد اکریلیک دارای نرمی و لطافت بیشری می باشد و فرش های اصل از الیاف اکریلیک صد در صد هیت ست شده بافته می شود تا دارای دوام و طول عمر بیشتری باشند ، اما باید به این نکته توجه کنید که نخ خاب و نخ تار متفاوت هستند و ممکن است در یک فرشی برای نخ خاب از الیاف اکریلیک استفاده شده باشد و برای نخ تار آن از الیاف پلی استر استفاده شده باشد .

2.    برای این که بتوانید که تشخیص دهید که در یک فرش از نخ اکریلیک استفاده شده یا خیر می توانید با دست کشیدن روی آن به این موضوع پی ببرید . زمانی که روی فرشی که از الیاف اکریلیک بافته شده دست بکشید دستتان به راحتی روی آن سر می خورد و هیچ گونه چسبندگی را زیر دست خود احساس نمی کنید اما در سایر نخ ها این چنین نمی باشد .

3.    الیاف اکریلیک دارای خاصیت سر سوزنی و یا دانه اناری هستند و همین امر سبب شده تا زمانی که روی آن دست می کشید الیاف داخل هم نپیچند .

4.    یکی دیگر از ویژگی های فرش های اصل اکریلیک این می باشد که در برابر پا خوردگی بسیار مقاوم هستند و تاثیر زیادی نمی پذیرند و این مقاومت باعث می شود زمانی که روی آن ها راه می روید نخ ها سریع به حالت اولیه و یا طبیعی خود برگردند .

5.    از ویژگی های مهمی که یک فرش اصل اکریلیک نسبت به فرش های دیگری که از الیاف پلی استر بافته شده اند دارند مقاومتشان در برابر گرمای مستقیم است . به طوری که اگر شما یک قابلمه داغ و یا یک اتو ی داغ را روی یک فرشی که از الیاف پلی استر بافته شده مانند فرش های فانتزی قرار دهید به آن خواهد چسبید . اما اگر همان قابلمه و یا اتوی داغ را روی فرش های اکریلیک قرار دهید به راحتی به مدت 5 دقیقه می تواند روی آن قرار گیرد و دچار هیچ سوختگی و یا تغییر رنگی نشود و این به دلیل ویژگی بارز نخ های اکریلیک هیت ست شده ، است .

6.    رنگی که در الیاف اکریلیک به کار می رود روشن و زنده است و دارای بوی مواد پلاستیکی و نفتی نمی باشد اما سایر الیاف های مصنوعی که در فرش های ماشینی به کار می روند به دلیل داشتن مواد پلاستیکی در خود دارای بوی نفت و پلاستیک می باشند .

7.    یکی دیگر از مواردی که باید در فرش های اصل به آن ها توجه کنید پرز دهی در آن ها می باشد . فرش های اصل در واقع بدون پرز دهی می باشند البته شاید در ابتدا کمی دارای پرز دهی باشند اما بصورت کلی بدون پرز دهی هستند . پرز دهی در زمان های ابتدایی که فرش را تهیه کرده اید امر طبیعی می باشد اما اگر این پرز دهی مدت زمان زیادی طول بکشد باید بدانید که فرش شما غیر اصل می باشد .

8.    و مورد آخری که می توان به آن اشاره نمود تطابق اطلاعاتی است که در پشت فرش و بر روی برچسب آن مندرج است با اطلاعاتی که فروشنده در اختیار شما قرار می دهد . اگر برچسبی که در پشت فرش قرار دارد مخدوش شده بود می تواند دلیلی بر غیر اصل بودن فرش باشد و شما نمی توانید اطلاعات درستی را از آن دریافت کنید . به طور کلی می توان گفت برچسب فرش شناسنامه ی آن محسوب می شود که تمامی اطلاعات اعم از الیاف ، رنگ ابعاد و غیر در آن نوشته شده است .

 

تشخیص نهایی اصل بودن فرش

تمامی ویژگی های که در بالا گفته شد در واقع ویژگی و تفاوت فرش اصل از غیر اصل بود که می توانید در زمان خرید از آن استفاده نمایید و خرید مطمئن تری داشته باشید .  نکته ی دیگری که باید منصفانه بیان نمود این است که  قیمت فرش های که از جنس الیاف اکریلیک صد در صد هیت ست می باشند با سایر فرش ها که از الیاف پلی استر در آن ها استفاده شده است به مراتب بیشتر است .

برچسب
'فرش ماشینی اصل' , 'خرید فرش ماشینی' , 'فرش دستبافگونه' , 'بافت فرش ماشینی' , 'فرش اصل اکریلیک' , 'قیمت فرش ماشینی' ,
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  همه چیز در مورد فرش های گرد
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه