برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» نکاتی در مورد انتخاب فرش اتاق کودک

راهنمایی کامل در مورد نحوه انتخاب فرش اتاق کودک


ضمن انتخاب فرش ، باید به این نکته توجه داشته باشید که نخ های استفاده شده در فرش کودک ، باید متفاوت از نخ های فرش سایر اتاق ها در نظر گرفته شود تا کودک بتواند به راحتی روی فرش راه برود و از آنجایی که معمولا کودک ابتدای راه افتادن به صورت چهار دست وپا حرکت می کند، لطافت باید به نحوی باشد که دست وپای او زخم نشود .
هرگز از فرش های پرز بلند برای اتاق کودک خود استفاده نکنید ، زیرا علاوه بر آنکه نظافت آن بسیار دشوار است، لابه لای نخ های فرش ، محل مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها خواهد بود . همچنین بافت فشرده تر باعث می شود آلودگی کمتری در فرش نفوذ کند .


جنس مناسب فرش اتاق کودک چیست؟


علاوه بر زیبایی فرش اتاق کودک باید نکاتی در مورد بهداشت فرش نیز توجه داشته باشید . با توجه به حساس بودن ریه های کودک، استفاده از فرش های فیلامنت پلی استر یا پلی پروپیلن پیشنهاد میشود و معمولا عبارت پلی استر یا پلی پروپیلن فیلامنت یا یکسره در لیبل فرش بیان می شود. شکل فیزیکی نخ های فیلامنت با نخ های دیگر متفاوت است . معمولا نخی که به عنوان پرز نخ فرش به کار می رود حاصل به هم تابیده شدن نخ هایی منقطع با طول متوسط 3 تا 18 سانتی متر است، اما نخ فیلامنت ممتد است و به دلیل ساختار ممتد نخ به کاررفته در فرش ، انتهای تمام الیاف در بافت فرش درگیر می شود و به هیچ عنوان این الیاف به صورت پرز ، آزاد نمی شود ، اما نخ های منقطع در اثر پا خوردن از هم باز می شوند و چون تنها عامل انسجام نخ ها تاب است با بازشدن تاب نخ ها، پرزهای کوتاه تر و ظریف تر از سطح نخ جدا و در هوا آزاد می شوند و با تنفس وارد ریه کودک شده و در درازمدت ایجاد حساسیت و آلرژی می کنند . در برخی فرش ها ، جنس خود نخ نیز الیافی است که به صورت ذاتی مضرند . همانند آکریلیک که شاید در بزرگسالان دیرتر خود را نشان دهد اما در کودک بیشتر خود را نشان می دهد . برای کنترل پرزداربودن فرش می توانید با چند بار کشیدن دستان خود روی سطح فرش (البته به صورت محکم و در یک محل خاص از فرش) ، متوجه پرزداربودن آن شوید .


فرش سیسمونی


شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده باشید که یکی از عوامل تاثیرگذار بر رفتار کودکان رنگ اتاق آنهاست . استفاده از فرش طرح کارتون و فانتزی و سه بعدی برای سیسمونی باعث بروز خلاقیت‌های جدید کودکان می‌شود . این گونه طرح‌ها حتی برای بزرگسالان هم جذاب به نظر می‌رسد ، چه رسد به کودکان که احتمالا باید آن‌ها را با التماس از اتاقشان بیرون کشید .
همه بچه ها دوست دارند اتاقی زیبا و رویایی داشته باشند ، پس در انتخاب رنگ آن باید دقت کنید که علاوه بر زیبایی، به آن ها آرامش دهد . برای اتاق پسرها رنگ های سردتر و رنگ های گرم تر برای اتاق دخترها مناسب ترند . سرمه ای ، آبی ، خاکستری ، فیلی ، زرشکی و یشمی رنگ هایی هستند که برای فرش اتاق پسر مناسب تر است . رنگ هایی مثل نارنجی ، بنفش ، صورتی چرک برای فرش دخترانه مناسب است طبیعی است باید موقع انتخاب رنگ فرش اتاق کودک به سایر بخش های دکوراسیون اتاقش هم دقت کنید. رنگ پرده ها، رنگ ملحفه های روی تخت ، رنگ سرویس خواب و کمد و حتی رنگ دیوارها، در این زمینه می توانند راهنمای شما باشند .

برچسب
'فرش کودک' , 'فرش اتاق کودک' , 'فرش سیسمونی' , 'فرش طرح کارتون' , 'فرش اتاق پسر' , 'فرش دخترانه'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه