برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» راه های شناخت فرش ماشینی اصل کاشان

بیان ویژگی های فرش ماشینی اصل و تشخیص فرش غیر اصل و تقلبی

امروزه با توجه به زیاد شدن تولیدکنندگان در بازار فرش و همچنین تنوع در شانه و تراکم و همچنین در طرح ها و نقشه ها ، شناخت فرش اصل بسیار برای خریداران سخت شده است . ولی در کنار این همه تنوع ، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان افراد به اینترنت و فروشگاه های آنلانین فرش ، افراد می توانند قبل از خرید ، آگاهی و دانش خود را در این زمینه بالا ببرند و خودشان در هنگام خرید قالی ، یک کارشناس فرش باشند . در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم تا بتوانید یک فرش اصلی را بشناسید .


راه های شناخت فرش اصل
•    در قدم اول باید به این توجه داشته باشید که پشت فرش حتما باید برچسب حاوی اطلاعات و به عبارتی شناسنامه فرش باشد . اطلاعات این برچسب شامل الیاف بافته شده ، شانه و تراکم ، تعداد رنگ بافته شده ، وزن ، نوع دستگاه بافت و اسم شرکت می باشد .برچسب براین اساس حاوی اهمیت می باشد که اگر محصول ، بر اساس برچسب نبود ، خریدارحق این را دارد که محصول را به فروشنده بازگرداند . این ویژگی برای کسانی که خرید اینترنتی فرش انجام می دهند ، بسیار مطمئن می باشد .
•    فرش هایی که جنس نخ تار یا بوم فرش از پنبه و مخلوطی از کمی پلی استر باشد و نخ پود از جنس کنف یا پوت باشد و نخ پرز از جنس پشم و یا الیاف مصنوعی مثل آکریلیک باشد . نخ پرز همان نخی است که با آن گره های فرش زده می شود و یا اینکه به شکل U قرار می گیرد . الیاف آکریلیک بهترین الیاف برای بافت فرش ماشینی می باشند . این الیاف مصنوعی دارای مقاومت بالا در برابر پاخور شدن و شست وشو و حرارت های غیر مستقیم دارد .
•    آهاری که در مرحله تکمیل فرش ماشینی می زنند ، اصولی باشد . آهار زدن قالی ، عمر فرش را بالا می برد . بعد از اینکه فرش بافته شد ، از روی غلتکی آن قالی را عبور می دهند ، و در این قسمت به پشت فرش ، چسب خورده می شود و همان وقت خشک می شود . مرحله آهار زنی برای فرش ماشینی خیلی مهم است ، چون برخلاف قالی دستبافت ، که بافنده ریشه را می زند ، در فرش ماشینی ریشه به شکل U توسط دستگاه زده می شود و مثل قالی دستبافت احتمال بازشدن آن وجود دارد ،عاملی که باعث می شود این گره ها از هم باز نشوند ، آهار فرش می باشد . اگر چسب فرش یا همان آهار زیاد باشد ، غیر اصولی می شود . آهار زدن و یا چسب زدن پشت قالی ، برای جلوگیری از  پراکنده شدن پرزهای قالی نیز موثر می باشد .
•    فرش اصل ، محصولی است که دارای شانه و تراکم واقعی باشد . مثلا وقتی می گویند این محصول ، دارای شانه 700 و تراکم 2550 هست ، یعنی باید قالی ، در یک متر از طول ، 2550 گره و در یک متر از عرض فرش 700 گره داشته باشد . یا به عبارتی ، در 10 سانت عرض فرش 70 گره وجود داشته باشد .
•    چون قالی ماشینی با دستگاه بافنده ، تولید و بافته می شود ، پس نباید در ابعاد آن تخلف و اختلافی صورت بگیرد . اندازه فرش ماشینی اصل به شرح زیر می باشد :
فرش 12 متری : 4 * 33.
9 متری : 3.5 * 2.5
6 متری : 3 * 2
24 متری : 4 * 6
این ها ابعاد واقعی قالی ماشینی می باشد . اختلاف از این ابعاد ، فرش را غیر اصل می کند  .
•    نوع دستگاه بافت و پیشرفته بودن آن نیز بسیار مهم است . بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می آید که ما نمی توانیم تشخیص دهیم که دستگاه بافنده محصول انتخابی ، چگونه دستگاهی می باشد . برای راهنمایی این افراد باید گفت تمامی فرش های با شانه و تراکم بالا ، بدون استثنا با بهترین دستگاه و پیشرفته ترین دستگا های به روز بافته می شوند . برای مثال فرش 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه از محصولاتی هستند که با بهترین دستگاه بافته می شوند و علت آن هم به خاطر بالا بودن شانه ورتاکم آن می باشد که دستگا های قدیمی قدرت بافتن آن ها را ندارد .


خرید فرش ماشینی اصل کاشان
شرکت فرش تو ، عرضه کننده بهترین فرش ماشینی کاشان و فرش اصل کاشان می باشد . این شرکت ، با فروش اینترنتی فرش ، قدمی فراهم آوردن آسایش و آرامش خریداران برداشته است . این شرکت ، در صورت مشاهده هر گونه عیب یا نقصی و یا نشانه هایی از فرش غیر اصل و تقلبی در محصول  ، به فروشنده ، حق برگرداندن محصول را داده است . تمامی محصولات دارای ضمانت نامه می باشند .

برچسب
'فرش اصل کاشان' , 'فرش اصلی' , 'بهترین فرش ماشینی کاشان' , 'خرید فرش ماشینی اصل کاشان' , 'شناخت فرش اصل'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  استخدام در فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه