برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قیمت فرش درجه یک

قیمت فرش درجه یک کاشان

مهم ترین سوالی که خریدران در مواجه با فروشنده مطرح می نمایند این موضوع است که آیا در بین محصولات خود کالایی درجه یک با قیمت مناسب دارید ؟ در مورد فرش ماشینی هم روند خرید به همین منوال است . خریداران موقع خرید فرش ماشینی به دنبال کالایی مرغوب هستند که بتوانند سالیان سال از آن بهره مند شوند ، اما در عین مرغوبیت به قیمت کالا هم دقت فراوان دارند . یک تخته فرش ماشینی هنگامی به قیمت مناسب به فروش می رسد که توسط دستگاه های پیشرفته و با صرف کمترین هزینه جهت تولید بافته شده باشد . همچنین عوامل متعدد دیگری وجود دارند که بر قیمت تاثیر گذار هستند . در این مقاله به بررسی دو موضع فرش درجه یک و قیمت مناسب خواهیم پرداخت . با مطالعه نوشتار پیش رو می توان با آیتم های خرید فرش درجه یک در قیمت مناسب آشنا شد .

شناخت موارد موثر بر کیفیت و قیمت فرش ماشینی درجه یک

به طور کلی کیفیت فرش های ماشینی به علت خاص بودن محصول تحت تاصیر عوامل ظاهری و فنی قرار دارد . دو عامل جنس نخ خصوصا نخ خاب و نوع بافت ( شانه و تراکم و دستگاه بافنده )  مهم ترین موارد موثر بر درجه یک بودن فرش هستند . در بازار های فرش و قالی ، از ابتدا فرش های ماشینی کاشان عنوان فرش های ماشینی درجه یک و صادراتی را به خود اختصاص داده اند . پس مسلما در بافت این محصول توسط کاخانه های کاشانی موارد مربوط به مرغوبیت فرش مورد توجه قرار می گیرد . مواردی مانند استفاده از نخ مرغوب ، تولید فرش در شانه و تراکم بالا ، نقشه و نوع طرح های بافته شده و ... که هم بر کیفیت و هم بر قیمت محصول تاثیر دارند . پس بد نیست با بررسی ویژگی های فرش های ماشینی کاشان با خصوصیات فرش های درجه یک آشنا شویم .
در فرش های ماشینی مرغوب شاهد استفاده از نخ های مقاوم و درخشانی به نام الیاف اکرولیک هستیم . الیاف پلی استر و پلی پروپیلین به ترتیب پس از نخ آکرولیک مورد استفاده قرار می گیرند . البته استفاده ترکیبی از اکرولیک ، پلی استر و پلی پریلن نیز وجود دارد که هر چه درجه خلوص الیاف آکرولیک کم تر شود ، کیفیت فرش هم کم تر خواهد شد . الیاف اکرولیک گران ترین نخ موجود در بازار بوده و از همین رو فرش های مرغوب از این جنس قیمتی گران تر از فرش  با سایر اجناس دارند . فرش های ماشینی که جنس نخ خاب آن ها از اکرولیک است ، نسبت به الیاف پلی استر بسیار لطیف تر و نرم تر هستند . این الیاف خاصیت ارتجاعی بالا داشته و در برابر ضربه و فشار مقاوم تر هستند . اکرولیک به راحتی زیر دست سر خورده و احساس چسبندگی ندارد . اگر نخ مورد نظر از فرایند هیت ست عبور کرده باشد ، ویژگی هایی مانند مقاومت بالا در برابر حرارت و نور خورشید ، عدم آسیب پذیری در شست و شوی بالا ، ثبات رنگ و ... هم به آن اضافه خواهد شد . فرآیند هیت ست مرحله ای ست که در ان الیاف به سبب عبور از گرمای فراوان مقاومت های خاصی بدست می آورند . این مورد هم بر افزایش قیمت و افزایش کیفیت محصول می انجامد .

نحوه بافت فرش ماشینی بر اساس دو واژه شانه و تراکم با یکدیگر متفاوت است . شانه و تراکم مهم ترین ویژگی فرش است . می دانیم که اصطلاح تراکم به تعداد گره های موجود در هر متر طول فرش و واژه شانه به تعداد گره های موجود در هر متر عرض فرش داده می شود . هرچه تعداد شانه و تراکم بیشتر باشد فرش قیمت بیشتری خواهد داشت . اما لازم به ذکر است الزاما هر فرش پرشانه و تراکمی بهترین نخواهد بود . شانه و تراکم فرش ها بنابر کاربرد باید انتخاب شوند . طبیعتا افزایش تعداد ریشه در هر متر طول و عرض به استحکام و دوام فرش می افزاید اما عموما فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند به علت استفاده از الیاف ظریف در بافت جهت مکان های پر رفت و آمد و پاخوردگی بالا مناسب نخواهند بود . شانه های رایج در بازار عبارت است از 350 ، 440 ، 500 ،700 ، 1000 و 1200 شانه ، و تراکم های رایج فرش در بازار عبارت است از تراکم 800 ، 900 ، 1000 ، 1200 ، 1400، تراکم 2550 ، 3000  و تراکم 3600 که بالا رفتن این اعداد با قیمت رابطه مستقیم دارد . بالا رفتن اعداد علاوه بر تعداد گره بیشتر حاکی از بکار برده شدن نخ با کیفیت تر ، ریز بافی و شبه دستبافت گونگی بیشتر  و همچنین زیبایی طرح و نگاره بالا تر است . در فرش درجه یک از طرح های تکراری و قدیمی استفاده نمی شود . کارخانه های فرش بافی کاشان با استخدام بهترین و هنرمند ترین طراحان کشور فرش هایی با زیباترین طرح ها و نگاره ها را تولید و به بازار فرش و قالی ارائه می دهند . به یاد داشته باشید تنوع طرح و نگاره ویژگی بارز گروه تولیدی ست که جهت تولید فرش ممتاز تلاش می کند . طرح های جدید و نقوش به روز قیمتی بیشتر از طرح های تکراری دارند که در سال های قبل بر فرش ها نقش بسته اند.

علاوه بر طرح و نگاره جدید ، تنوع رنگ ها هم عامل دیگری ست که در دسته ویژگی های ظاهری بر قیمت محصول اثر گذار است . داشتن تعداد بالایی رنگ اصلی در زمینه تنها در محصولات درجه یک و ممتاز قابل مشاهده است . هماهنگ کردن تعداد رنگ زیاد در محصولی مانند فرش که سر شار از نگاره و شاخ و برگ است ، کار آسانی نیست . مهم ترین موضوع در چیدمان یک دکوراسیون زیبا هارمونی طرح و رنگ فرش با سایر وسایل خصوصا مبلمان و پرده ها ست . کارخانه جات تولید فرش و قالی در سراسر کشور از جمله : مشهد ، کاشان ، اصفهان ، تبریز ، کرمان و ... در حال فعالیت هستند اما فرش های ماشینی کاشان علاوه بر کیفیت بالا دارای قیمتی به مراتب پایین تر از تولیدات سایر شهر ها از جمله شهر مشهد هستند چرا که فرش های ماشینی کاشان با دستگاه های روز دنیا تولید شده اند و تولید کنندگان کاشانی شخصا الیاف مورد نیاز را از کشور های خارجی ، وارد کرده و بدین ترتیب با حذف هزینه های واسطه گری و سود وارد کننده قیمت محصولات ارزان تر از سایر تولید کنندگان خواهد بود . مورد دیگری که بر مناسب بودن قیمت فرش های ماشینی درجه یک کاشان اثر گذاشته است رقابت بالای فعالین این حرفه است . تولید کنندگان کاشانی لا جرم قیمت محصولات را در سطح هزینه تمام شده قرار داده اند تا علاوه بر خرید به صرفه توسط مشتری بتوانند سهم خود را در بازار حفط نمایند .
گروه تولید فرش ماشینی تو از نامی ترین و با کیفیت ترین برند های شهر کاشان است که در ارائه محصولات درجه یک با سخاوت عمل می نمایند . مقایسه قیمت محصولات درجه یک فرش تو با سایر رقبا خریداران را از خرید محصولی با کیفیت در کم ترین قیمت ممکن مطمئن می نماید . خرید از گروه تولیدی فرش تو به منزله خرید محصولی درجه یک با قیمت مناسب خواهد بود . محصولی که تا سال ها می تواند مهمان منازل ما باشد . 

برچسب
خرید فرش ماشینی, خرید فرش درجه یک, قیمت فرش های ماشینی درجه یک, قیمت فرش کاشان, فرش کاشان, فرش ممتاز
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه