برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» چه فرش ارزانی بخرم ؟

فرش ماشینی ارزان قیمت

در زمان خرید فرش ماشینی و هر محصولی دیگر داشتن قیمت مطلوب و منطقی از موارد مورد توجه خریداران است . همچنین باید به برند و شرکت تولیدکننده هم دقت نمود چرا که این مورد بر موارد موثر بر قیمت مستقیما اثر گذار است . خریداران برای خرید فرش ماشینی به دنبال برند و فروشگاهی هستند که در عین داشتن کیفیت قیمتی پایین تر از سایرین ارائه دهد . تا بتوانند با کم ترین هزینه ممکن بهترین فرش را بخرند . موضوع خرید فرش ارزان قیمت خصوصا با توجه به نوسانات اخیر اقتصادی بسیار مهم تلقی می شود . حال برای پاسخ به این سوال اساسی که چه فرش ارزانی بخرم ؟ باید به بررسی موارد موثر بر قیمت فرش ماشینی ، نیاز خریداران و تاثیر ارزانی بر کیفیت پرداخت . در این مقاله که با هدف پاسخ به سوال چه فرش ارزانی بخرم ؟ نگاشته شده است ، به بحث پیرامون عوامل موثر بر قیمت فرش های ماشینی خصوصا فرش های 500 شانه و 700 شانه پرداخته شده است .

 کیفیت در بافت
اولین ویژگی که در تمام محصولات بر قیمت اثر مثبت و معناداری می گذارد کیفیت محصول است . هرچه کیفیت کالا بالاتر رود و مرغوبیت محصول بیشتر شود ، قیمت هم بیشتر خواهد بود . این موضوع از بکارگیری مواد مرغوب و باکیفیت نشئت می گیرد . هرچه مواد اولیه بهتر و درجه یک باشد ، فرش ماشینی تولید شده بهتر و مرغوب تر خواهد بود
در مورد فرش های ماشینی هزینه کردن بیشتر به شرط داشتن کیفیت بالاتر کاملا منطقی و عقلائی تلقی می شود . عموما خریداران فرش های بی کیفیت از خرید خود ناراضی بوده و برا خرید های بعدی به دنبال فرش های ماشینی با کیفیت حتی در قیمت های بالا می روند .

شانه و تراکم فرش
موضوع قابل مانور دیگر در زمینه قیمت فرش شانه و تراکم است . اگر قصد خرید فرش ارزان قیمت را دارید بهتر است به سراغ فرش های ماشینی با شانه و تراکم پایین باشید و می توانید فرش های ماشینی با شانه و تراکم پایین ( مانند فرش های 500 شانه و 700 شانه ) را در قیمت ازان و کیفیت بالا تهیه کنید . علت ارزان بودن فرش های 500 شانه و 700 شانه نسبت به محصولات 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه صرف زمان کم تر ، استفاده از دستگاه بافت و تکنولوژی قدیمی تر ، استفاده از نقشه های ارزان تر، عدم نیاز به الیاف نازک و گران قیمت و ... می باشد . همانطور که می بینیم در مورد دلایل ارزان تر بودن فرش های 500 شانه و 700 شانه نامی از کیفیت پایین برده نشده است . به عبارتی ارزان بودن فرش های ماشینی 500 شانه و 700 شانه دلیلی بر کیفیت پایین آن ها نیست .
از طرفی تراکم فرش های ماشینی از دو کانال می توانند منجر به ارزان تر شدن فرش شوند :
1)    هر چه شانه و تراکم بالا تر باشد ، زمان و انرژی صرف شه برای تولید بیشتر خواهد بود .
2)    فرش های پرشانه و پر تراکم با داشتن بافتی ظریف تر و استفاده از الیافی نازک تر از زیبایی خاصی برخوردار خواهند بود . به گونه ای که فرش 1200 شانه را فرش های دستبافت گونه نام گذاری کرده اند .
ناگفته نماند که برای بافت فرش ها با شانه و تراکم بالا به علت ویژگی دستگاه های بافت ناچارا باید از نخ های نازک با استحکام بالا کمک گرفته شود و زیاد بودن تعداد گره ها هم بر در هم تنیدگی و استحکام فرش می افزاید . پس فرش های پر شانه و متراکم نسبت به فرش های 500 شانه و 700 شانه از استحکام بیشتری برخوردار هستند اما همچنان با کیفیت بودن و ارزان بودن فرش های 500 شانه و 700 شانه به قوت خود باقی ست . 

رنگ بندی فرش
مورد دیگر رنگ بندی ست . فرش هایی که دارای تعداد رنگ بیشتر و تنوع رنگی بالاتری هستند از قیمت بیشتری برخوردارند . این موضوع با تاثیر بر زیبایی ست که قیمت فرش را بالا می برد وگرنه تنوع رنگی بر کیفیت اثری نخوهد داشت . حال از آنجایی که فرش ها با شانه و تراکم بالا تنوع رنگی بیشتری دارند ، فرش های 1000 شانه و 1200 شانه نسبت به فرش های 500 شانه و 700 شانه گران تر خواهند بود . اگر تنوع رنگ و زیبایی حاصل از آن برای شما اولویت چندانی ندارد می توانید با خرید فرش های 500 شانه و 700 شانه فرش ارزان قیمت مطلوبی تهیه نمایید .
داشتن رنگ ها از نظر طبیعی یا مصنوعی بودن هم بر قیمت اثر دارد و فرش ها با رنگ طبیعی گران تر از فرش با رنگ مصنوعی است . اما دقت شود که فرش های ماشینی همگی با رنگ های مصنوعی و الیاف مصنوعی تهیه می شوند .

نقشه فرش
نقشه هر چه مد تر و به روز تر باشد گران تر خواهد بود . همچنین میزان نگاره ها و تنوع آن بر قیمت تاثیر مثبت دارد . عموما طرح های خلوت ارزن تر و طرح های پر نگاره گران تر هستند . فرش های متراکم و پر شانه بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن طرح های سنتی و پر نقش و نگاره هستند ، حال آنکه فرش 700 شانه و 500 شانه با عاریه گرفتن طرح های خلوت تر و کم نگاره تر قیمتی به مراتب ارزان تر از فرش هایی هستند که به علت ظریف بافی مامن طرح های شلوغ و گران قیمت هستند .
از طرفی زدن طرح های تکراری و قدیمی بر فرش های 500 شانه و 700 شانه در کاهش قیمت آن ها موثر بوده و در بازار فرش و قالی شاهد وجود طرح های تکراری زیادی هستیم که قیمتی ارزان و مناسب با بودجه خریداران کم توان دارند .
گروه تولید فرش تو با ارائه فرش های 500 شانه و 700 شانه در بهترین کیفیت و کم ترین قیمت ممکن در حال خدمت رسانی به مشتریانی ست که قصد خرید فرش ماشینی ارزان قیمت و با کیفیت را دارند . نگاهی به وب سایت رسمی فرش تو نشان دهنده قیمت های ارزان محصولات این گروه تولیدی است ، فرش هایی که در عین داشتن کیفیت بالا به دلیل رقابت بالا ، تولید عمده و در تعداد زیاد ، خرید مستقیم مواد اولیه و ... از قیمتی ارزان و اصطلاحا قیمت درب کارخانه برخوردار هستند .

برچسب
خرید فرش ماشینی, خرید فرش ارزان قیمت, قیمت فرش ماشینی, فرش 700 شانه, فرش 1200 شانه, فرش دستبافتگونه
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  عیوب احتمالی فرش ماشینی قبل از خرید فرش
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه