برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۲/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش پذیرایی

انتخاب فرش مناسب پذیرایی

یکی از پر مخاطب ترین و با اهمیت ترین قسمت های هر خانه و منزلی پذیرایی ست . قسمت پذیرایی مهمان نشین خانه و به عبارتی معرف خانه و اعضای آن در دید مهمان ها خواهند بود . انتخاب یک دکور زیبا و منظم نشان دهنده خوش سلیقگی و توجه صاحب خانه به زندگی ست . از انجایی که قلب هر دکور را فرش و قالی تعیین می کند ، انداختن یک تخته فرش ماشینی لوکس خواهد توانست زیبایی فضا را چند برابر کرده و فرش خاص خانه ای خاص به ارمغان خواهد آورد . از طرفی خرید فرش پذیرایی می تواند دشوار و سخت باشد . از آن جهت که رعایت نکات زیبایی شناسی و داشتن هارمونی با سایر وسایل بدون شناخت دقیق امکان پذیر نخواهد بود .
خرید فرش پذیرایی اگر با دقت و آگاهی انتخاب شود بر زیبایی خانه افزوده و اگر بدون رعایت نکات خاص خرید باشد می تواند فضا را نازیبا نموده و از طریق تشنج های بصری موجب خستگی ذهن بیننده شود . اما این نکات چیست و چطور می توان به کسب آگاهی اقدام نمود ؟ اگر قصد خرید فرش پذیرایی دارید ؛ خواندن ادامه مقاله به شما کمک خواهد کرد .
فرش پذیرایی
در حالت کلی فرش پذیرایی می تواند از هر رنگ و مدل و طرحی انتخاب شود . از همین رو توصیه می شود فرش جزء اولین خرید ها باشد . اما دشواری زمانی ست که بخواهیم فرشی هماهنگ با سایر وسایل و سبک خانه بخریم . فرش ها از نظر طرح و سبک در سه دسته سنتی ، کلاسیک و مدرن یا فانتزی جای می گیرند . همانطور که از نام آن ها مشخص است فرش های مدرن مخصوص دکورهای مدرن ، فرش های کلاسیک مخصوص دکور های کلاسیک و فرش های سنتی مخصوص دکور های سنتی هستند .
فرش های پذیرایی موجود در بازار از هر طرح و رنگی هستند اما اگر خرید فرش اولین وسیله دکور نباشد دست ما در خرید هر نوع فرش پذیرایی باز نخواهد بود . در انتخاب فرش ، نکته مهم اعمال سلیقه اعضا خانواده است ، فرش به علت مساحت زیادی که دارد در دید بوده و اگر متناسب با سلیقه اعضا خانه انتخاب نشود می تواند بر روان افراد اثر گذار باشد .
نکات مهم در انتخاب فرش مناسب پذیرایی
قبل از رفتن به بازار تمام وسایل را با رنگ و طرح از نظر بگذرانید . چراکه خرید ، محکوم به داشتن هارمونی طرح و رنگ با مبلمان ، پرده ها و ... است . امکان ندارد بدون در نظر گرفتن سایر وسایل فرش پذیرایی مطلوبی خریداری نماییم .
نکته اول انتخاب فرش پذیرایی ست با داشتن رنگ و طرحی هماهنگ با دیوارها ، کاغذ دیواری ها ، کفپوش ها و مبلمان و پرده ، چرا که این وسایل به فرش نزدیک هستند . به نحوی که در پذیرایی بهتر است از ست فرش با پرده و مبلمان استفاده شود .
یکی از گزینه های کاربردی سایت های فروش فرش این امر است که شما می توانید با انتخاب رنگ و سبک دکور تصاویری از فرش های مختلف در فضای تعریف شده ببینید . از این طریق انتخاب ، راحت تر خواهد شد . این پیشنهادات خصوصا برای افرادی که در دیزاین و طراحی صاحب سلیقه نیستند مفید واقع می شود . خریداران می توانند از طریق فروشگاه آنلاین فرش تو طرح ها و رنگ های مختلف را دکور نزدیک به فضای منزل خود تست نمایند .
اگر شما از مبلمان اصیل و سنتی استفاده می کنید به هیچ وجه نباید فرش مدرن خریداری نمایید چراکه ایده آل ترین و زیباترین فرش انتخابی در وهله اول فرش های سنتی و پس از آن فرش های کلاسیک خواهند بود . عکس این قضیه هم صادق است انتخاب فرش سنتی برای فضای مدرن و فانتزی اشتباه است .
دسته سنتی ، مدرن و کلاسیک خود شامل چندین و چند جزء هستند ، برای مثال اگر مبلمان و سبک خانه شما به سمت تجلل و وسایل لوکس و سلطنتی متمایل است در انتخاب فرش از نوع کلاسیک با چندین گروه مواجه خواهید بود که در این میان فرش های اصیل ایرانی ، فرش دستبافت و فرش ترک از بهترین گزینه های روی میز خواهند بود .
فرش فانتزی برای پذیرایی
عموما نظر این است که فرش مدرن برای پذیرایی انتخاب صحیحی نیست . اما اگر مبلمان راحتی و اسپرت دارید ، پرده های شما طرحی نزدیک به طرح های فانتزی دارند می توانید در خرید فرش پذیرایی به سراغ طرح های فانتزی بروید .
 این مورد فقط بررسی فرش پذیرایی از نظر طرح و نگاره و هماهنگی با مدل مبلمان و پرده و ... بود و این تنها یکی از ده ها نکته زیبایی شناسی ست . عموما طرح های فانتزی خلوت و کم نگاره هستند اگر  فضای پذیرایی شما بزرگ و کم وسیله است انداختن فرش فانتزی و مدرن فضا را خلوت تر و بی روح نشان می دهد در صورتی خرید فرش فانتزی برای پذیرایی صحیح خواهد بود که به علت شلوغی و داشتن مقدار زیادی وسیله نیازمند فرشی خلوت برای بزرگ نشان دادن فضا باشیم .
سایز فرش پذیرایی
فرش پذیرایی نباید به گونه ای انتخاب شود که تمامی فضا را بپوشاند . نمایان بودن سرامیک کف خانه و داشتن فاصله دیوار تا لبه فرش زیبایی را چند برابر کرده و فضا را بزرگ تر نشان می دهد . اگر فضای پذیرایی 12 متر است باید فرشی به مساحت 9 متر خریداری شود . بهتر است پله های مبل روی فرش قرار نگیرد و فرش پذیرایی زیر میز و پای مهمان ها را بپوشاند .
رنگ  فرش پذیرایی
رنگ های روشن برای فضاهای کوچک ( چراکه فضا را بزرگ تر نشان داهد ) و رنگ های تیره برای فضاهای بزرگ ( چراکه فضا ها را کوچک تر نشان داده ) انتخاب خوبی هستند . رنگ زمینه فرش می تواند هم رنگ و یا متضاد مبل ها و پرده ها باشد اما در هر صورت لازم است هارمونی رنگ و طرح حفظ شود .
بهترین فرش برای پذیرایی از نظر شانه و تراکم
هر اندازه شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، برای پذیرایی مناسب تر خواهد بود . فرش های 1200 شانه ، بهترین فرش برای پذیرایی محسوب می شوند . استفاده از طرح های سنتی فرش 1200 شانه ، در دکوراسیون لوکس و کلاسیک ، زیبایی فضا را دو چندان می کند .
خرید اینترنتی فرش پذیرایی
گروه تولیدی فرش تو ، در محصولات متنوع خود ، فرش های 1200 شانه را برای پذیرایی ارائه داده است . فرشی مناسب برای قرار گرفتن زیر پای مهمان ها ، با دوام و با کیفیت ، دارای تنوع رنگ و طرح بالا و در عین حال قیمت مناسب . مراجعه به فروشگاه آنلاین فرش تو و دیدن دسته فرش های پذیرایی خالی از لطف نیست . طرح های بی نظیر و نگاره های زیبای فرش تو چشم بیننده را نوازش داده و هنر فاخر هنرمندان این گروه تولیدی را به رخ می کشد .

برچسب
بهترین فرش برای پذیرایی, فرش 1200 شانه, خرید فرش پذیرایی, انتخاب فرش مناسب پذیرایی, خرید اینترنتی فرش پذیرایی, فرش ماشینی لوکس
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه