برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۲/۲۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قیمت انواع فرش ماشینی 9 متری

قیمت فرش 9 متری

انواع مختلفی از فرش ماشینی در کارخانجات تولید کننده ی فرش ماشینی تولید می شود . این فرش ها بسیار متنوع بوده و از لحاظ های مختلف متفاوت است از جمله رنگ و سایز و شکل و طرح از فاکتورهایی است که باعث تفاوت فرش های ماشینی می شود .
یکی از مهم ترین فاکتوری که در خرید فرش مورد بررسی قرار می گیرد ، قیمت فرش ماشینی است . که تمام عواملی که ذکر شد در قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار است . در این مقاله به بررسی فاکتورها و قمیت انواع فرش ماشینی 9 متری می پردازیم .
قیمت انواع فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم
قبل از این بررسی قمیت بیایید به تعریف این ویژگی بپردازیم .
شانه به تعداد گره های به کار رفته در یک متر راستای عرضی فرش ماشینی گویند و تراکم به تعداد گره های به کار رفته در یک متر راستای طولی فرش گفته می شود . هر چه شانه و تراکم بیشتر باشد ، تعداد گره ها در هر یک متر مربع فرش افزایش می یابد و این امر سبب مستحکم شدن و فشرده شدن فرش ماشینی می شود و برای اینکه تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر مربع فرش افزایش یابد باید نازک تر شود . اما نازک شدن نخ فرش باعث آسیب وارد آمدن به ساختار فرش می شود .
پس باید از الیاف مستحکم تر اما ظریف برای بافت فرش استفاده شود که این امر سبب این می شود که فرش دارای قیمت بالاتری باشد پس در یک شانه و تراکم یکسان ، سایز فرش عاملی است که در قیمت فرش موثر است و فرش ماشینی 9 متری نسبت به فرش های ماشینی 12 متری ، قیمت کمتری دارد و مسلما قیمتی بالاتر از فرش ماشینی 6 متری خواهد داشت . در فرش ماشینی 9 متری ، به دلیل اینکه مساحت بافته شده کوچکتر و کمتر است ، قیمت فرش ماشینی 9 متری پایین تر خواهد بود .
قیمت انواع فرش ماشینی 9 متری از لحاظ جنس
جنس فرش ماشینی از جمله فاکتورها و عواملی است که بر روی قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار است . جنس فرش هر چه بهتر باشد مسلما قیمت فرش ماشینی بالاتر می رود . بهترین جنسی که فرش ماشینی با آن بافته می شود ، جنس اکریلیک است. اکریلیک جنسی است مصنوعی که بسیار شبیه پشم است. البته پشم یک نخ طبیعی است و قیمتی بسیار بالا دارد اما اکریلیک نسبت به پشم ارزان تر اما نسبت به سایر الیاف که فرش ماشینی با آن بافته می شود ارزان تر است .
اکریلیک از جمله الیافی است که بسیار پرز می دهد که بعد از مدتی استفاده این پرزدهی از بین رفته و کاهش می یابد . اما طی یک عملیات هیت ست ، خاصیت و ویژگی ان بهبود یافته و پرزدهی آن از بین می رود . اکریلیک هیت ست ، نخی است که طی فرآیند تثبیت با بخار آب ، پرز دهی اش از بین می رود و فرشی که با اکریلیک هیت ست بافته می شود ، فرشی است که قیمت بالایی نسبت به سایر فرش ها دارد . البته نخ هایی که در تار و پود فرش به کار می رود نیز در قیمت انواع فرش ماشینی تاثیر می گذارد که این سایز نیز در زمینه ی جنس نیز تاثیر گذار بوده و فرش 9 متری دارای جنس یکسان نسبت به سایر ابعاد قیمت متفاوتی دارد .
قیمت انواع فرش ماشینی از نظر سبک
منظور از سبک ، این است که فرش های ماشینی دارای انواع مختلفی است که از جمله فرش های ماشینی کلاسیک و فانتزی از این دست می باشد . با توجه به سبکی که فرش در آن بافته می شود ، قیمت فرش 9 متری تعیین می گردد . به طور مسلم فرشی که لوکس است و از نوع درجه یک است نسبت به یک فرش فانتزی که الیاف و نوع بافت متفاوت دارد می تواند بسیار گران تر باشد . پس فرش های لوکس از فرش های فانتزی گران تر است .
قیمت انواع فرش 9 متری از لحاظ بافت
دستگاه بافت فرش می تواند در قیمت فرش ماشینی موثر و تاثیر گذار باشد . برخی از دستگاه ها هستند که قدیمی بوده و وقتی فرش در آن بافته می شود ، نتیجه ی نهایی نسبت به فرشی که با یک دستگاه جدید و با کیفیت بافته می شود بسیار متفاوت است و نتیجه بسیار بی کیفیت تر خواهد بود. پس یک فرش 9 متری در هر سبکی که با این نوع دستگاه قدیمی بافته شود ، به طور قطع کیفیت مطلوبی که باید داشته باشد را نخواهد داشت و قیمت پایین تری نسبت به نوع درجه یک و جدید آن خواهد داشت . فرش های ماشینی که با دستگاه های جدید بافته می شود قیمت بالایی دارد .
فرش های دستباف گونه 9 متری
فرش های دستباف گونه به فرش هایی گویند که دارای شانه و تراکم 1000 به بالا می باشد . مثلا فرش های 1200 شانه و 1500 شانه از جمله فرش های دستباف گونه است . زیرا بسیار ریز بافته شده و بسیار ظریف می باشد و طرح بافته شده در این فرش های ماشینی بسیار زیبا شبیه فرش دستباف پیداست . زیرا تعداد گره های فرش که به مثابه پیکسل های عکس است ، بسیار زیاد بوده و می تواند طرح را به زیبایی هر چه تمام تر نشان دهد . در میان این فرش ها نیز ، فرش 9 متری همانطور که گفته شد، قیمتی بین فرش 12 متری و 6 متری دارد و در کل انتخاب با شماست که با توجه به متراژ منزل تان و اینکه در یک محیط یا مساحت چند تخته فرش می خواهید پهن کنید می توانید فرش خود و سایز آن را انتخاب کنید . اما توصیه می شود که فرش شما از مساحتی که قرار است مفروش گردد ، کمی کوچکتر باشد تا فرش در وسط و اطراف آن خالی بماند اما در نهایت این سلیقه و انتخاب شماست که تعیین می کند که چه فرشی با چه قیمتی در چه سایزی از میان انواع فرش ماشینی انتخاب کنید . اصولا طرح در قیمت تاثیر چندانی ندارد و این جنس و شانه و تراکم و مشخصات فنی فرش است که در قیمت فرش تاثیر دارد و قیمت انواع فرش ماشینی از سایز بزرگ به کوچک کاهش می یابد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه